Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies

Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Family Service

2 rady na ósmy miesiąc życia dziecka


Opowiadaj o tym, co robisz. Używaj wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Nie zmieniaj ich, tylko powtarzaj tak, by przy tej… czytaj dalej »

  1. Opowiadaj o tym, co robisz. Używaj wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Nie zmieniaj ich, tylko powtarzaj tak, by przy tej samej zabawie np. kulaniu piłeczki, wrzucaniu klocka do pudełka lub naśladowaniu głosu zwierząt towarzyszyło zawsze tak samo brzmiące słowo. Np. kotek miauczy „miau-miau-miau”, piesek szczeka „hau-hau-hau”, żabka kumka „kum-kum-kum” a bębenek „bum-bum-bum”. Krówka muczy „mu-mu-mu” a gdzie lala? „tu-tu-tu”. To oczywiście tylko propozycje. Ważne tylko, żeby tych samych niby – słów używali wszyscy domownicy.
     
  2. Nie zapominaj o zabawach paluszkowych, czytaniu i oglądaniu książeczek i zabawie przy muzyce.

Komentarze [2]

  • Magda napisała 18.11.2014 13:06:

    Moja córka uwielbia tańce przy muzyce w szczególności gdy kręcę się w koło trzymając ją na rękach. Śmieje się w głos- dosłownie.

  • Aleksandra napisała 16.04.2014 12:36:

    Zabawy przy muzyce to naprawdę świetne zabawa nie tylko dla naszej córeczki. Muzyka towarzyszy nam niemal cały czas w zależności od sytuacji i pory dnia. Wieczorem przy kąpieli spokojna relaksacyjna, rano coś na pobudzenie:)mamy:))))Polecam naprawdę frajda dla dzieciaka wziąć na ręce i tańczyć z wygłupami:)

Skomentuj

Imię

Przejdź do paska narzędzi
Przeczytaj inne:
670_baby-drinks-milk-from-bottle-whilst-held-by-motherKompletujemy wyprawkę |

Czy warto kupić laktator? Elektryczny czy ręczny?

Zamknij