Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies

Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Family Service

Zatwardzenie po mleku modyfikowanym

Temat zawiera 12 odpowiedź, i ma 11 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez Zdjęcie profilowe użytkownika ewelina8998 ewelina8998 9 miesięcy temu.

• Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe użytkownika justa09
    justa09
    Uczestnik

witam moj maluszek ma problemy po mleku modyfikowanym jest na mleki enfamil dla ulewajacych juz pije dwa tygodnie…:(

Zdjęcie profilowe użytkownika mamakubusia
    mamakubusia
    Uczestnik

WitamTeż mieliśmy problem z kupką, ale odkąd zaczęliśmy rozszerzać żywienie synka problem minął.  Wcześniej  pomagaliśmy sobie czopkami glicerynowymi.Ile Pani maluszek ma?

Zdjęcie profilowe użytkownika justa09
    justa09
    Uczestnik

Witam serdecznie mój maluszek ma 2,5 miesiąca,nie sety nie karmie już go piersią bo nie mam pokarmu…zaczeliśmy od Babilonu ale nie stet miał kolki….wiec zdecydowałam się na enfamil… pokazywałam lekarzowi,lekarz stwierdził ze super mleko tylko musi sie przyzwyczaic…oczywiscie z tej firmy jest duzo rodzaji mlek natomiast maluszek ma reflux i mu sie ulewa wiec dobrałam mleko dla ulewajacych.. fakt mniej ulewa ale znow problem jest z zatwardzeniem….przepajam go koperkiem lub woda na zmiane staram sie zeby duzo pił i chetnie pije natomiast kupa cały czas taka sama…czopki rowniez probowałam ale w tedy kiedy wogole nie mogł zrobic kupy…teraz robi kupke natomiast jest straszny placz bo jest strasznie twarda..:( pozdrawiam.. 

Zdjęcie profilowe użytkownika mamakubusia
    mamakubusia
    Uczestnik

A może mleko mu jednak nie odpowiada? Chociaż nam lekarka też mówiła, że enfamil jest super. My zaczęliśmy od NAN i tak już zostało. Z tą kupką to niestety ponoć często są problemy przy mleku modyfikowanym. A pytała Pani pediatrę o leki na  zatwardzenie? Bo my właśnie jak mieliśmy problem to też mieliśmy dostać jakiś syrop ale na szczęście zaraz po tym jak synek zaczął jeść jabłuszka problem minął. Moje dziecko niestety było karmione piersią tylko pierwsze 2 tygodnie życia. 

Zdjęcie profilowe użytkownika MamaLuty
    MamaLuty
    Uczestnik

Witam,może Pani w aptece się spytać o Multilac Baby.Jest to proszek który rozpuszcza się w wodzie lub mleku,tylko nie pamiętam od którego miesiąca można go podawać.Jest dla maluszków na zaparcia.

Zdjęcie profilowe użytkownika rudamarysia
    Daria Popowska
    Uczestnik

My też mieliśmy straszne problemy, ulewał po Bebilonie, po Bebiko każdym miał zaparcia, kupiliśmy Hippa na zaparcia,ale też się męczył. Postanowiliśmy zaryzykować i kupić zwykłe z Hippa i w końcu wszystko gra, unormowało się, nie potrzeba żadnych czopków. A ma stwierdzony refluks? Czy po prostu ulewa? Bo mój mały strasznie ulewał, wręcz wymiotował po Bebilonie.

Zdjęcie profilowe użytkownika fafunia34
    fafunia34
    Uczestnik

witammój maluszek ma 2,5 miesiąca .Pierwszy miesiąc karmiłam go piersią i musiałam jeszcze dawać mu mleko modyfikowane , bo miałam za mało pokarmu.Pózniej zaczęłam mu dawać same mleko modyfikowane bebiko , ale miał zaparcia i wprowadziłam enfamil .Dodatkowo daję mu herbatkę rumiankową 2 razy dziennie po 50 ml  i z kupkami już nie ma problemu …zostaniemy przy enfamil bo bardzo dobrze mu służy …pozdrawiam wszystkie mamusie…

Zdjęcie profilowe użytkownika mamusi@
    mamusi@
    Uczestnik

Witam! Ja przy swoim pierwszym dziecku też przechodziłam prze zatwardzenia:( gdy przestałam karmić piersią zaczęłam mu podawać NAN i zaczął sie nasz koszmar-twarda kupka na którą nawet czopki nie bardzo działały, w efekcie gdy tylko czuł,że chce kupkę zaczynał płakać bo wiedział,że czeka go straszny ból. Zmieniłam mleko-przeszliśmy na Bebiko i problem się skończył:) Pozdrawiam;)

Zdjęcie profilowe użytkownika sky84
    sky84
    Uczestnik

Mój syn jest od 4 doby karmiony hipp bio combiotic i z kupami nie ma problemu – 1 na dobe, max 1,5 doby. Dostaliśmy NAN do spróbowania i też nie ma problemu, natomiast męczył się przy bebiko. Chyba nie ma innej rady jak próbować, bo jak widać naszym dzieciom odpowiada co innego

Zdjęcie profilowe użytkownika kika371
    kika371
    Uczestnik

Zmień mleko, też przez to przechodziłam. Ratowałam się czopkami glicerynowymi, ale nie ma co przyzwyczajać dziecka do nich. Musisz pokombinować z mlekiem, ciężko powiedzieć, które lepsze bo każde dziecko inaczej reaguje. Metoda prób jest najlepsza. Podobno jeśli w mleku jest dużo żelaza to są zatwardzenia. U nas się to sprawdziło.

Zdjęcie profilowe użytkownika justyska2809
    justyska2809
    Uczestnik

my tez przychodilismy zatwardzenie u nas czopki nie pomagaly a dziecko sie meczylo. zmienilam tez lekarke z tego powodu. przepisala nam kropelki Bobotic i zmienic leko. my dawalismy napiers Bebico pozniej Bebico Comfort az wkoncu zmienilismy na Nan Pro i problem zniknal. dawalismy te kropelki i mleko Nan i mala robila kupke codziennie

Zdjęcie profilowe użytkownika natalia1995
    natalia1995
    Uczestnik

Mój synek od urodzenia pil bebiko 1 do dwóch miesięcy i nie mogl zrobić kupki zmieniłam na nan pro 1 i robi kupki teraz 18 marca będzie miał 5 miesiecy

Zdjęcie profilowe użytkownika ewelina8998
    ewelina8998
    Uczestnik

Mój synek od początku jest na enfamil 1  i nie było problemu może raz na jakiś czas, ale przepajam go herbatką koperkową bądź rumiankową i jest okej.  teraz już jest przy enfamil 2 i problem jest taki że po przespanej nocy jego kupka, jest twarda i ciemno zielona, za dnia już jest luźniejsza i ma inne kolorki dlatego że jada już normalne posiłki ze słoiczka. Nie wiem dlaczego taki problem z kupka ma po nocy może przez to mleko? 

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.