Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies

Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Family Service

Na czym polega Inicjatywa Szpitali Przyjaznych Dziecku?

Czy w takich szpitalach lepiej jest rodzić dziecko?


Zdecydowanie tak. Idea tych szpitali polega przede wszystkim na wprowadzeniu i przestrzeganiu Światowej Inicjatywy z Innocenti, tj…. czytaj dalej »

Zdecydowanie tak. Idea tych szpitali polega przede wszystkim na wprowadzeniu i przestrzeganiu Światowej Inicjatywy z Innocenti, tj. <dziesięciu kroków do udanego karmienia piersią>. Zdobycie tego zaszczytnego tytułu związane jest z gruntownym przeszkoleniem całego pracującego w nim personelu. Szpital otrzymuje specjalną plakietkę ufundowaną przez UNICEF/WHO, umieszczoną zwykle na widocznym miejscu. Nie jest to tytuł zdobyty raz na zawsze. Przestrzeganie właściwych zasad jest komisyjnie kontrolowane. Sprawą szkoleń, oceny i przyznawania tytułu zajmuje się Komitet Upowszechnienia Karmienia Piersią – organizacja pożytku społecznego, powiązana ze swoimi organami założycielskimi, tj. WHO, UNICEF, Ministerstwem Zdrowia oraz Instytutem Matki i Dziecka. W naszym kraju jest na razie 87 takich szpitali, ale kilkanaście następnych szkoli się, aby uzyskać ten zaszczytny tytuł.

Skomentuj

Imię

Przejdź do paska narzędzi
Przeczytaj inne:
670_woman-3.trimester-bellyCiąża |

Hipotrofia płodu

Zamknij