Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies

Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Family Service

Skutki uboczne szczepienia zdrowego niemowlęcia


Zaszczepienie zdrowego niemowlęcia (przed każdym szczepieniem konieczne jest dokładne badanie lekarskie) nie powinno pociągać za sobą żadnych… czytaj dalej »

Zaszczepienie zdrowego niemowlęcia (przed każdym szczepieniem konieczne jest dokładne badanie lekarskie) nie powinno pociągać za sobą żadnych objawów ubocznych.
Zdarzyć się jednak może pewna niedyspozycja ogólna: rozgrymaszenie, gorszy sen, umiarkowane podniesienie ciepłoty ciała, słabsza ruchliwość i zaczerwienienie szczepionego ramionka. Jeżeli zauważysz obrzęk lub zaczerwienienie w miejscu szczepienia, możesz – po uprzednim posmarowaniu rączki kremem lub oliwką – położyć okład z 3% sody. Dla utulenia i poprawy samopoczucia należy częściej niż zwykle przystawiać dziecko do piersi, ponieważ może też w tym czasie słabiej ssać. Poza tym, jak zawsze gdy coś mu dolega, chce być jak najbliżej Ciebie.

Skomentuj

Imię

Przejdź do paska narzędzi
Przeczytaj inne:
02A12GUA32. tydzień ciąży |

Porady na 32. tydzień ciąży

Zamknij